loading

نشانه های خیانت در همسر خود


خیانت زن

امروزه آمار خیانت زنان نسبت به گذشته افزایش یافته است. اما اگر شما هم فکر می کنید همسرتان درحال خیانت به شماست، بهتر است قبل از هر قضاوت زود هنگامی به یک روانشناس مراجعه کرده و تشخیص داده شود که این شک بنابر پایه و اساسی است که می توان به آن استناد کرد و یا علت آن چیزی جز اختلالات شخصیتی و شکاک بودن شما نیست.

یکی از بزرگترین آفت بین زن و مرد همین شکاکیت های بیجا می باشد چون تهمت زدن به همسر باعث از بین رفتن حرمت ها می شود. به هرحال اگر این حدس شما درست از آب درآید باید به دنبال علت آن باشید. درست است که خیانت هیچ توجیحی نداشته و در هیچ فرهنگ و جامعه ای جایز نیست اما شاید شما هم در این مورد بی تقصیر نبوده اید و زمینه را برای این کار غیر اخلاقی فراهم کرده اید.

علت خیانت زن

یکی از مهمترین عللی که می تواند زمینه خیانت زن را فراهم کند خلا عاطفی و بی تفاوتی از جانب همسر می باشد. برخی از زنان با خیانت می خواهند انتقام خود را از همسرشان بگیرند. زنانی که احساس می کنند طرد شده و یا در روابط عاطفی به اندازه کافی فهمیده نمی شوند. همچنین دیدن محبت زیاد از فرد دیگری و مورد محبت قرار گرفتنی که تا کنون آن را در زندگی خود تجربه نکرده می تواند دلیلی برای خیانت یک زن باشد.

یکی دیگر از علت های خیانت زنان می تواند ماندن در گذشته باشد، اینکه فرد بعد از ازدواج هنوز در رابطه قبلی خود مانده باشد و آن را تمام نکرده باشد باعث ایجاد خیانت می شود. همچنین عواملی مثل بیماری های روانی، اختلالات شخصیتی و اعتیاد و فقر نیز می تواند از دلایل این امر باشد.

احتمال خیانت زنان در این شرایط بالاتر است:

1- درحال گذراندن دهه سوم از زندگی

به گفته متخصصان حوزه خیانت، آمار خیانت در زنانی که در اواسط دهه سوم زندگی خود هستند و حدود ۷ سال از ازدواج شان می گذرد، بالاست.

2- شاغل بودن

از زنان خانه دار بیشتر است. و به گفته دکتر شرلی گلس: متخصص در حوزه خیانت زنان، احتمال خیانت این زنان با مردان همکار خود بیشتر است. این مسئله تا حدودی به موقعیت ربط دارد.

3- داشتن درآمد بالا

این مسئله درمورد مردان نیز صدق می کند. طبق آمار افرادی که درآمد بالایی دارند بیشتر احتمال خیانت کردن شان وجود دارد زیرا می توانند برای برخی مسائل هزینه کنند.

4- ازدواج دوم

به گفته دکتر بونی ایمر ویل، طلاق و خیانت در ازدواج های دوم از ازدواج اول بیشتر است.

5- خوشبخت نبودن با شما

از میان نمونه ۵۴۴ نفری که به همسران خود خیانت کرده بودند، احتمال خیانت در زنانی که می گویند خیلی خوشبخت نیستند، چهار برابر زنانی است که می گویند خیلی خوشبخت هستند. و حدود نیمی از زنان فکر می کنند اگر ازدواجی دچار مشکل باشد، خیانت هیچ ایرادی ندارد: او فقط به خاطر بچه ها در این ازدواج مانده است!

6- عزت نفس پایین

با استناد به مطالعه ای که توسط دکتر دیوید ام. باس،  روانشناس فرگشتی  انجام شد، از نظر زنانی که خیانت می کنند، یکی از خوبی های رابطه، بالا بردن اعتماد به نفس است.

7- خودشیفته بودن

مطالعات نشان می دهند احتمال خیانت در زنانی که خودشیفته بوده و به دنبال تنوع و هیجان جنسی هستند، از زنانی که چنین ویژگی های شخصیتی ندارند، بیشتر است. همچنین با استناد به مطالعه انجام شده توسط دکتر دیوید اشمیت، استادیار روانشناسی در دانشگاه بردلی در پئوریا، ایلینوی، زنانی که برون گرا هستند و رفتار دوستانه دارند بیشتر از بقیه، چنین پیشنهادهایی را دریافت می کنند.

8- دلپذیر بودن

درمانگر ازدواج، دکتر پپر شوارتز، در کتاب خود « هر چیزی که درمورد عشق و رابطه جنسی می دانید اشتباه است» می گوید، چنین زنانی، احساسات زیادی را دریافت می کنند و به دوست داشته شدن عادت دارند.

9- رابطه خارج از ازدواج داشتن یکی از والدین

احتمال دارد فرزندان افراد خیانتکار، سابقه خانواده خود را تکرار کنند.

رفتارهای یک زن خیانتکار

1- سرد بودن

سرد شدن در زنان فقط به صورت سردی در روابط جنسی نیست. این سردی بیشتر در محبت کردن و روابط عاطفی اتفاق می افتد. برعکس مردان که سردی در رابطه آن ها شاید نشانه مهم بی میلی به رابطه و خیانت باشد در زنان سردی در توجه و ارتباط گرم عاطفی بیانگر این اتفاق است.

2- مخفی کاری و پنهان کاری

افراد هنگام برقراری رابطه دیگر اضطراب بیشتری را تلاش می کنند و نگرانی بیشتری به خاطر فاش شدن رازهای خود دارند. درنتیجه انرژی بیشتری را صرف مخفی کردن می کنند و ممکن است نسبت به محیطهایی که در ان ها و ابزاری که با آن این ارتباط شکل و تداوم دارد مراقبت بیشتری نشان دهند.

3- خشم و یا محبت غیر معمول

ممکن است فرد بعد از داشتن رابطه احساس گناه کند و شریک خود را مقصر بداند. در نتیجه با او بد رفتاری کرده و یا برای جبران این احساس گناه محبت غیرمعمولی را نسبت به همسر خود نشان می دهد.

4- عوض شدن چرخه های رفتاری

این تغییر در چرخه های رفتاری خود را به صورت مسافرت ها و یا تفریحات به صورت تنها، دیر آمدن ها و رفت و آمدهای فاقد توضیح نشان می دهد. زمانی که درباره این رفتارها صحبت میشود معمولا فرد آن ها را انکار می کند و یا روی آن مسایل حساسیت زیاد از حد تلاش می کنند.

5- فاصله گرفتن و جدایی از خانواده

این واقعیت که او دیگر علاقه ای به رسیدگی امور خانواده ندارد و تمایلش را به برقراری رابطه با خـانـواده  و دوسـتان شما از دسـت می دهد.

6- انتقاد، ایراد گرفتن بیجا از دیگران و متهم کردن آنها

یکی از ویژگی های شایع در میان آدم های خیانتکار این است که آن ها مدام سایرین را به رفتارهای خودشان متهم می کنند. آن ها این کار را می کنند تا اوضاع را تحت کنترل خودشان در بیاورند و از آن برای دور کردن تمرکز از روی خودش و متمرکز شدن روی طرف مقابل استفاده می کند.

او معمولا می کوشد رفتار خود را منطقی نشان دهد و توجبه کند. یک شیوه ی انجام این کار مورد انتقاد قرار دادن ازدواج و رابطه تان است. او می کوشد اوضاع را بدتر از آن چیزی که واقعا هست جلوه بدهد. با این کار در خود این احساس را ایجاد می کند که خیانت اش نه یک گزینه که یک اجبار بوده است، نوعی «فرار» از مشکلات وحشتناک زندگی زناشویی! این علائم در صورتی می تواند نشانه خیانت باشد که در حقیقت شما و زندگی زناشویی تان خیلی هم خوب هستید.

7- کنار آمدن با رفتار و شرایطی که قبلا نسبت به آن معترض بوده است

هر کاری که برای او انجام نداده اید یا هر کوتاهی و قصوری که داشته باشید برای او اصلا آزاردهنده نیست چرا که هر چه می خواهد از سوی شخص دیگری تامین می شود. حالا دیگر می تواند روی جنبه های مثبت زندگی زناشویی اش تمرکز کند، روندی که سبب می شود او خوشحال تر باشد و بیش از هر زمان دیگری قدردان شما باشد. در این میان شما نیز شادتر خواهید بود (البته بابت این شادی و خوبختی بهای گزافی را هم می پردازید!).

8- زیباتر و مرتب تر از همیشه بودن

اگر قبلا زن تان خیلی به ظاهرش توجهی نداشت اما به تازگی متوجه شده اید که خیلی به سر و وضع اش می رسد، باید به بررسی علتا آن بپردازید.

9- طفره از صحبت با شما درباره ی علت این نشانه ها

اگر همسرتان در حقیت پنهانکاری و خیانتی در کارش نباشد خیانت نکرده اید، خود او سعی در توضیح رفتارش دارد. بنابراین در صورتی که همسرتان با آرامش در رابطه با شک و تردید شما صحبت نمی کند، می توانید این رفتار را به عنوان نشانه های خیانت زن تان در نظر بگیرید.

10- جدا نکردن تلفن همراهش از خودش

اگرچه همه حریم خصوصی خود را دارند، اما کسی که خیانت می کند به طرز عجیب و غریبی حواس اش به گوشی تلفن اش است. برای مثال اگر تلفن اش برای گوش دادن موسیقی به ماشین متصل باشد، خطش را از دسترس خارج می کند. چنین چیزی نرمال نیست! بیش تر آدم ها اجازه می دهند که موسیقی پخش شود و در عین حال پیام ها را هم چک می کنند. اما یک همسر خائن خیلی نگران می شود زمانی که احتمال دسترسی به چیزی مخفی در گوشی اش وجود دارد و گوشی نزدیک شخصی است که چیزهایی از او پنهان شده است.

11- تغییر رفتار دوستان او با شما

اگر دوستان او خبر دارا باشند، احتمالا رفتارشان با شما تغییر می کند. به طور مثال وقتی نزد شما هستند کمی ناآرام خواهند بود. اگر واقعا حس کردید که چنین تغییر رفتاری در آن ها وجود دارد، شاید ارزش اش را داشته باشد که از دوست او علت این رفتار را جویا شوید! واکنش آن ها کمک تان خواهد کرد که چیزهایی بفهمید به خصوص اگر آن ها را در زمان مناسبی با سوال تان غافلگیر کنید. به احتمال زیاد طفره خواهند رفت اما زبان بدن شان چیزی است که باید تحت نظر داشته باشید.

12- تغییر برنامه ی روزمره شان به طرز قابل توجهی

در غالب مواقع اگر همسرتان می خواهد تغییری در زندگی روزمره اش ایجاد کند، از شما هم دعوت خواهد کرد که بخشی از این تغییر باشید. زن و شوهر در یک رابطه ی طولانی مدت تلاش می کنند هماهنگ باشند و الگوهای روزانه ی زندگی شان را با هم تعیین کنند. طبیعی است که شما شاهد زیر و بم زندگی روزمره ی همسرتان باشید. بنابراین اگر بی دلیل ناگهان همه چیز تغییر کند، احتمالا این تغییر، جهت ایجاد وقت کافی برای شخص دیگری انجام شده است.

آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *