loading

فهم رها شدن از تصویر خیالی شرکای زندگی بالقوه

نکات کلیدی

در تمایلات خارج از عشق پایدار، افراد دنبال جنبه های طرد شده و کنار گذاشته‌ی خودشان می‌گردند.

آنچه از طریق روابط خود در مورد دیگران می‌آموزید تا حد زیادی در نحوه نگاه شما به خودتان تغییر ایجاد می‌کند.

با مقاومت در برابر وسوسه‌ی فانتزی یا ادراک غلط از پارتنر خود، می‌توانید پیوندهای واقعی و پایداری با آنها همانطور که هستند ایجاد کنید.

در عشق پایدار افراد به دنبال دلبستگی قابل اعتماد هستند. در تمایلات خارج از عشق پایدار، افراد به دنبال جنبه‌های طرد شده‌ی خود هستند، چیزی که از دست رفته یا اینکه نمی‌توان آن را به طور مستقل فراهم کرد.

وقتی آن تکه گم شده را در دیگری پیدا می‌کنند، شیفته اش می‌شوند. آنها شیفته وار به دنبال درک و درونی کردن آن تجربه غیرعادی هستند. متأسفانه، آنها در تلاش برای کنترل چیزی اند که فریبنده است،این ارتباط و راز را در دل نگه می‌دارند.
دلیل جذابیت عشق رمانتیک این است که درک دیگری مبتنی بر این باور است که آنها کمیاب و منحصر به فرد هستند.
این تمایز با ایده‌آل‌سازی و فانتزی همراه است که فرد مورد نظر پیوند ارتباطی قوی و پناه بردن از مشکلات روزمره را می‌دهد. با گذشت زمان، آن فانتزی با ادراک واقعی‌تری جایگزین می‌شود. بسیاری از روابط پس از این گذار زنده نمی‌مانند، زیرا اغلب نیاز شما به طرف مقابل برای به عمل درآوردن فانتزی شما بسیار قوی است و نمی توانید آنها را همانطور که در واقعیت هستند بپذیرید (نیهویس و همکاران، 2011؛ میچل، 2003).

عدم تمایل به کنار گذاشتن تصویر فانتزی دیگران، دیدن دقیق آنها را دشوار می‌کند. در عوض، ممکن است به طور مداوم شرکای خود را وادار به نقش‌های ایده‌آلی کنید که برای آنها ایجاد کرده‌اید.

پس از ناامیدی و سرخوردگی مکرر، تمایلی هست که برای پناه یافتن از چالش هایی که با تکیه و اعتماد به دیگران به وجود می آیند به درون خود برگردیم. برخی نیاز خود به ارتباط رد می‌کنند، با این تصمیم که هیچ کس توان عشق ورزیدن و سازگاری با نیازهای آن ها را تا جایی که ممکن است، ندارد. این خود محصوری و مقایسه دیگران با خود تنها ضامن انزوا است.

 

 

سابرینا رومانوف
ترجمه : فاطمه وفایی

آموزش هاروابط فردیمطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *